Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IX Niedziela TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ
16.06.2019

1. Dzisiaj o godz. 9.30 Mszę w. w intencji naszej parafii odprawi Neoprezbiter Andrzej z Archidiecezji Lwowskiej.

2.Jutro o godz. 4.00 rano udajemy się pielgrzymką autokarową do sanktuarium: Gidle, Jasna Góra, Licheń. W modlitwie będziemy pamiętali się o całej naszej parafii.

3. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w środę o godz. 16.00 próba dziewczynek do sypania kwiatów, w tym roku dziewczynki będą sypały kwiaty tylko w Boże Ciało.

4.W środę o godz. 10.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego.

5. W czwartek, 20 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.30 po której procesja eucharystyczna, po procesji o godz. 12.00 i o godz. 16.00. Procesja rozpocznie się o godz. 10.30.

Trasa procesji ul. Wybickiego, ul. Młyńską, ul. Jaśminową, ul Krótką, ul. Bohaterów ul. Młyńską, ul. Wybickiego do kościoła. Pięknie przygotujmy całą naszą parafię, wszystkie domy , obejścia, chodniki .

Ołtarze: Pierwszy – przy remizie Strażacy.
Drugi – przy posesji Państwa Pachur i Stefańskich.
Trzeci – przy posesji Państwa Klienszmidt i Szykowskich.
Czwarty – przy posesji Państwa Felskich i Suchtz.
Do udziału w procesji zapraszamy sztandary, chorągwie, obrazy, proporce, orkiestrę, strażaków oraz bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, dzieci komunijne, gości. Oktawa Bożego Ciała o godz. 18.00.

6.W najbliższą sobotę Odpust w Sanktuarium Królowej Rodzin w Kościerzynie.
Wymarsz pieszej pielgrzymki o godz. 6.30 , pierwszy postójw Łubianie, następnie w Kościerzynie w par. Chrystusa Króla, Msza na placu Jana Pawła II o godz. 12.00.
po Mszy powrót autokarami
Program pielgrzymki jest wywieszony w gablotach.

7.Za tydzień kolekta inwestycyjna.

8.Wczoraj w Pelplinie odbył się zjazd Służb Liturgicznych Diecezji Pelplińskiej
Dziękujemy za opiekę ks. Mateuszowi oraz Pani Grażynie Stolmann. Gratulujemy zdobytych medali: Paulina Breza – 1 miejsce – skok w dal, Mateusz Szmaglik 1 miejsce w skok w dal, Kewin Kurs 2 mejsce na 400 m. Ksawery Tusk – 2 miejsce skok w dal.
9.Jest nowy numer MIŁUJCIE SIĘ.