Ogłoszenia parafialne

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14.08.2022

 

  1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom i gościom za tak piękny i liczny udział w uroczystościach odpustowych Przemienienia Pańskiego.
  2.  W miniony czwartek przeżywaliśmy V rocznicę nawałnicy. O godz.23.00 modliliśmy się przy Krzyżu – Pomniku Wdzięczności za ocalone życie. Dziękuję Panu Wójtowi, strażakom z Lipusza i Tuszkowy, wszystkim parafianom, gościom, mieszkańcom Tuszkowy wraz Panem Sołtysem za życzliwe  podjęcie zaproszonych gości.

Dziękujemy  za dar obecności i wspólnej modlitwy Doradcy Prezydenta, Panu Piotrowi Karczewskiemu, który przekazał pozdrowienia od Pana Prezydenta RP, Wojewodzie Pomorskiemu. Panu Dariuszowi Drelichowi, z Sejmiku Pomorskiego, Panu Dariuszowi  Męczykowskiemu, Staroście Powiatu Kościerskiego, Pani Alicji Żurowskiej, Komendantom Służb Mundurowych.

   1. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w niedzielę o godz. 7.00, 9.30, 11.15, 16.00. Na zakończenie każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół i kwiatów.
   2. Jutro tradycyjnie 15 sierpnia o godz. 17.00 udajemy się pielgrzymką do Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie. Chętni mogą zapisywać się po każdej  Mszy św. w zakrystii, lub w biurze parafialnym. Powrót ok 22.30. odpłatność 20 zł.
   3. We wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych wraz z rodzinami, po Mszy św. spotkanie w sali spotkań w plebanii.
   4. W środę o godz. 19.30 w sali spotkań w plebanii spotkanie i próba naszego chóru św. Cecylii. Bardzo serdecznie zapraszamy chętnych do grona chórzystów. Kto śpiewa  ten dwa razy się modli.
   5. Chrztu św. będziemy udzielali w niedziele 21 sierpnia o godz. 13.00, bardzo proszę zgłaszać w biurze parafialnym.
   6. Dzisiaj o godz. 13.00 w Kościerzynie z kościoła Świętej Trójcy transmisja Mszy św. w telewizji POLONIA.
   7. Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony, dożynki gminno – parafialne w niedzielę 28 sierpnia o godz. 9.30.

 

Pogrzeb : W poniedziałek pochowaliśmy śp. Marię Jakubek z Lipusza, lat 76.

Rodzina dziękuje za dar modlitwy różańcowej i udział w uroczystościach pogrzebowych.