Ministranci z Lipusza mistrzami Polski w szachach

W dniach 19-20 listopada 2016 r. w Starachowicach odbyły się „VIII Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach Szybkich” i „II Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach Błyskawicznych”, w których wystartowało łącznie 108 ministrantów oraz przedstawicieli służby liturgicznej ołtarza z całej Polski.
Rywalizacja przebiegała w trzech grupach wiekowych:
Turniej A – Szkoły Ponadgimnazjalne
Turniej B – Gimnazja
Turniej C – Szkoły Podstawowe

Zarówno w sobotnich rozgrywkach w szachach szybkich jak również w niedzielnych rozgrywkach w szachach błyskawicznych ministranci parafii p.w. św. Michała Archanioła w Lipuszu zajęli czołowe lokaty. W klasyfikacji drużynowej turnieju A – „Szkoły Ponadgimnazjalne” zajęli dwukrotnie III miejsce, a w klasyfikacji drużynowej turnieju B – „Gimnazja” zajęli dwukrotnie
I miejsce zdobywając tym samym podwójny tytuł „Drużynowego Mistrza Polski Ministrantów”.

Również w klasyfikacji indywidualnej nasi reprezentanci zajęli wysokie miejsca nagrodzone pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi.